Павленко Максим, канд. техн. наук,

Демко Олександр, канд. техн. наук

Світовим лідером серед виробників техніки для внесення рідких, сухих та газоподібних добрив з багаторічним досвідом (47 років) є BLU-JET (Unverferth Manufacturing Company, Nebraska, USA). Висока ефективність та надійність агрегатів перевірено часом, а попит на їх продукцію зростає з кожним роком.

BLU-JET – бренд, який відомий в усьому світі.

Найкращий серед найкращих

Досвід із застосування рідких добрив по міжряддю просапних культур прийшов до нас із заходу. Саме там фермери відчули перевагу такого способу підживлення, в порівняні з використанням сухих добрив. Адже, практично доведено ефективність внесення рідких добрив, які при позакореневому внесенні на просапних культурах не пошкоджують коріння рослин. А у випадку застосування КАСу, який містить у своєму складі одразу три форми азоту: амідну, амонійну та нітратну, відбувається комплексна дія на рослини, що у свою чергу призводить до підвищення урожайності. Відповідно, така технологія прийшла і в Україну і найкращим технічним рішенням для високотехнологічного застосування рідких добрив є техніка BLU-JET. На території України вона широко застосовується в таких регіонах, а саме: в Чернігівській, Вінницькій, Кропивницький, Полтавській, Дніпропетровській та Одеській областях. Широкої популярності набули моделі AT3015 9R70 та 13R70 (рис. 2), а також AT2000 9R70 (рис. 1). З 2018 року новинкою на ринку України є AT4015 17R70.

Рис. 1. Аплікатор для внесення рідких добрив BLU-JET AT2000 9R70

Рис. 2. Аплікатор для внесення рідких добрив BLU-JET AT3015 13R70

Рис. 3. Аплікатор для внесення рідких добрив BLU-JET AT4015 17R70

Технічне забезпечення

Аплікатори BLU-JET поєднують в собі найкращі технічні рішення, які реалізовані на світовому ринку. Рама аплікатора має профільну конструкцію 17,8х17,8 см (AT2000-7000) з гарантійним терміном в 5 років. Для підняття рами та складання крил використовуються гідроциліндри Prince (найкращий виробник гідроциліндрів у світі). Бак для робочої рідини зроблений зі спеціального хімічно-стійкого пластику товщиною 1,5 см. В моделях АТ2000-3015 бак еліптичної форми, а в АТ4015-7000 циліндричної. Подача робочої рідини здійснюється за допомогою високонадійного механічного насоса CDS John Blue PNG 7055 з приводом від колеса або гідравлічним Hypro 9303. Внесення у ґрунт робочої рідини виконується як за допомогою системи (JetStream) подачі з форсунки в борозну за диском, так і за допомогою ножа надтонкої форми, який закріплений за диском на глибину 50-100 мм. На робочих колесах застосовуються шини бренду Good Year для забезпечення надійної роботи за будь-яких умов. Завдяки робочому кліренсу аплікатора в 79 см., на полі з посівами кукурудзи можна виконати підживлення до 8-12 листка, в період коли відбувається активний розвиток рослини (розташування качана, формування кількості рядів зерен у качані та їх маси).

 

Відгуки власників BLU-JET в Україні

BLU-JET АТ3015 13R70 надійна техніка, яка зарекомендувала себе з кращої сторони. Рама надійна і міцна, адже виконана з металу товщиною 10  мм. Диски з легкістю витримують обробіток ґрунту площею понад 5000  га. Механічний насос CDS John Blue PNG 7050 простий у налаштуванні та конструкційно-надійний, адже потреба у заміні рем. комплекту за умови правильного використання виникне лише після обробітку понад 10000  га. Гідроциліндри Prince досить витривалі у роботи та прості у ремонті, а якість їх збирання на надзвичайно високому рівні. Бак для робочої рідини сірого кольору з роками не втрачає своєї герметичності та не змінює кольору під впливом сонячного проміння. За умови дотримання технічного регламенту змащення вузлів, де це потрібно, агрегат відпрацює не один сезон. Якість шин на робочих колесах, опорно-копіювальних та привідному на високому рівні.

Вироблено в Америці

Наразі BLU-JET планує збільшити виробничі площі на 30% що призведе до зниження виробничих витрат, підвищуючи при цьому якість продукції, що наддасть Unverferth Manufacturing можливість відігравати провідну роль на ринку виробників техніки (культиваторів для внесення безводного аміаку, аплікаторів для підживлення рослин, глибокорозпушувачів, комбінованих агрегатів – диско-лапових борін).

На даний час, торгова марка BLU-JET постачається: в Північну Америку, Європу, Азію, Африку, Росію, Австралію та з 2016 в Україну.

Впродовж останніх 47 років продукція, вироблена компанією Unverferth Manufacturing, здобула репутацію продукції, що втілює в життя найсучасніші інновації, гарантує якість та надійність агрегатів. Перелік деяких інновацій торгової марки BLU-JET:

1998 – BLU-JET AT4000 – Перший аплікатор для внесення рідких добрив з використанням подвійної тракторної шини (для спрощення транспортних перевезень).

1998 – BLU-JET AT5000 – Перший культиватор для внесення безводного аміаку з використанням подвійної тракторної шини (для спрощення транспортних перевезень).

2003 – BLU-JET AT4000 18,3 – Аплікатор для внесення рідких добрив – Збільшена ширина захвату агрегату для більшої продуктивності за годину.

2008 – BLU-JET AT7000 27,4 – Аплікатор для внесення рідких добрив – Найширша робоча ширина захвату серед аналогів.

2008 – Тандемні вантажні шини на культиваторі для внесення безводного аміаку. Вантажні шини забезпечують легше транспортування на великі відстані, при мінімальному ущільненню ґрунту.

2010 – BLU-JET Legacy – застосування вантажних шин для нормального балансу флотації. Шини більш витривалі при транспортуванні.

2013 – AT2000 Аплікатор для внесення рідких добрив. Значно зменшена транспортна ширина та ущільнення на полі у порівнянні з аналогічними моделями.

2014 – Секції TrenchMaster для підготовки ґрунту під поливні борозни –  Легке та повне заповнення поливних борозен у полі.

2015 – Опорно-копіювальні колеса з пружинним механізмом регулювання вертикального положення. Легке налаштування робочої глибини.